Jeszcze kilkanaście lat temu, większość z nas internet znała tylko z kafejek internetowych, czy też z lekcji informatyki. Głównym powodem dla którego tak ochoczo chodziło się w te miejsca, było wejście na czaterie, czy też wysyłanie obrazków pocztą e-mail do kolegów.

Wraz z upływem lat, internet coraz bardziej się rozbudowywał. E-mail coraz bardziej wypiera z rynku pocztę tradycyjną, większość usługodawców wysyła faktury, przedłużenia umów za pomocą poczty elektronicznej. Komunikatory internetowe zamieniły się w miejsce do dyskusji, nawet z osobami z drugiego końca świata.
Stanie w kolejce w banku by zrobić przelew, wziąć pożyczkę, kredyt, stało się przeszłością dzięki bankowości mobilnej, za pomocą telefonu możemy zrobić teraz wszystko, to co wcześniej w placówce banku.

Najgroźniejsze niebezpieczeństwa w internecie

Towar kiedyś nieosiągalny w naszym mieście, musiał pozostać w sferze naszych marzeń, natomiast teraz wystarczy sprzęt z dostępem do internetu i nasza zachcianka zostaje w ciągu kilku dni dostarczona przez kuriera.
Na portalach społecznościowych mamy na ogół większą ilość kontaktu z naszymi znajomymi, niż w życiu realnym.
Telewizja, radio, prasa – też znalazła swoje miejsce w wirtualnym świecie.
A nawet praca w sieci w obecnych czasach to nie mit.

Internet wraz z upływem lat, wpłynął na bardzo wiele czynników z naszego życia, wiele osób w sferze zawodowej, prywatnej, czy też rozrywkowej jest od niego uzależniona. Czy to źle czy też dobrze, historia osądzi.